8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Dual Channel kit 2x8GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 2133MHz PC3-17000 RipjawsZ Series (10-12-12-31) Quad Channel kit 4x4GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series (10-10-10-30) Single module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x4GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR3 PC3-12800 1600MHz Dual Channel kit (CL11) 2x4GB 1.5V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Red Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (9-10-9-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
4GB Hyperam DDR3 1600MHz CL11 PC3-12800 Desktop memory module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (10-11-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1333Mhz |
| STANDARD | PC3-10666 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single 16GB module |
| CAS LATENCY | CL9 |
| MEMORY TIMINGS | 9-9-9-24 |
| VOLTAGE | 1.5V |
| ERROR CHECKING | ECC |
| FEATURES | Apple Specified Thermal Sensor heatsinks |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin SDRAM DIMM |
| CONFIGURATION | 2048M x 72, Dual Rank ECC Memory Module |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |