1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5" (also suitable for installation in 3.5" drive bays if using mounting brackets, not supplied) |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 172MB/sec Write speed up to 99MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC based Flash chips |
| OPERATING TEMPERATURE | 0~70℃ (operating) -40~85℃ (non-operating) |
| MTBF | 1,000,000 hours |
| SHOCK RESISTANCE | 2,000G (@0.3ms half sine wave) |
| SPECIAL FEATURES | Supports BCH ECC 8bits or 15bits in 512 bytes Auto Bad Block Management in system |
| SYSTEM REQUIREMENTS | SATA II interface socket |
| DIMENSIONS | 100.2mm x 69.8mm x 9.5mm |
| WEIGHT | 65g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |