|
Ships in 13 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PM-1 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A6X25-PWM 60mm 3000RPM Case Fan - Beige,Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL072) ARGB120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB Triple Pack 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1200RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Featuring advanced aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels and Noctua’s AAO frame, the NF-A12x15 is a highly optimised, premium quality quiet fan in size 120x15mm. Its 15mm slim design makes the NF-A12x15 ideal for space-restricted applications such as low-profile CPU coolers or HTPC cases. The FLX version provides 1850/1400/950rpm speed settings via the supplied Low-Noise Adaptors in order to allow full flexibility in fine-tuning the fan for maximum ventilation performance or near-silent operation. Its superb running smoothness, reference-class SSO2 bearing and Noctua’s trusted premium quality make it an elite choice for the highest demands.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 950-1850 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 10.2-23.9 dBA |
| AIRFLOW | 46.5-94.2 m³/h |
| CONNECTOR | 3-pin |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 12 V |
| POWER CONSUMPTION | 1.56 W |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 15 mm |