|
Ships in 11 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
Noctua 140mm 1200RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-2 140mm 900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-PS 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Featuring advanced aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels and Noctua’s AAO frame, the NF-A12x15 is a highly optimised, premium quality quiet fan in size 120x15mm. Its 15mm slim design makes the NF-A12x15 ideal for space-restricted applications such as low-profile CPU coolers or HTPC cases. The PWM version sports Noctua’s custom-designed NE-FD1 IC for fully automatic speed control via 4-pin fan headers and comes with a Low-Noise Adaptor to reduce the maximum speed during PWM control from 1850 to 1400rpm. Its superb running smoothness, reference-class SSO2 bearing and Noctua’s trusted premium quality make it an elite choice for the highest demands.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 450-1850 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 16.8-23.9 dBA |
| AIRFLOW | 70.8-94.2 m³/h |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 5 V-12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 15 mm |