|
Expected to ship within 2 days of order Shipping to New York, NY only €4.06! |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series laptop memory dual channel kit
| IN STOCK |
8GB Silicon Power DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory CL11 204 pins
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-14900 1867MHz CL11, 1.35V Dual Channel Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
8GB Axiom DDR3 1600MHz Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL9
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 8GB) CL11
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11 - 1.35V
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-14900 1867MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
4GB GeIL DDR3 SO-DIMM 1066MHz CL7 Laptop Memory Module 204 pins PC3-8500 (1.5V)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 1333MHz PC3 10600 (4x 8GB) for Apple Memory Upgrade
| IN STOCK |
4GB Kingston DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Laptop Memory Module
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series Dual Channel Kit (2x2GB)
| IN STOCK |
OWC Memory is the most cost effective and simple DIY upgrade you can install to unleash your Mac or PC's full potential, and speed up overall responsiveness.
Become a multi-tasking maven when you upgrade your Mac or PC with OWC Memory. Open more apps. Open larger files. Plus, work with multiple files all at the same time.
We test every OWC memory module at our in-house lab so you can upgrade with the confidence that your memory is built-to-last.
| CAPACITY | 4GB |
| STANDARD | PC3 8500 |
| MEMORY SPEED | 1066MHz |
| CAS LATENCY | CL7 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single |
| VOLTAGE | 1.5V |
| FORM FACTOR | SO-DIMM |
| WARRANTY | Manufacturer Lifetime Limited Warranty |