|
Ships in 8 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Apricorn Padlock AES XTS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4GB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock Fortress External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HD770G 2.5-inch USB3.2 Durable External HDD With RGB Lighting - Black Edition
| IN STOCK |
5TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.1 Portable Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Seagate Xbox Game Drive USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 4 TB |
| INTERFACE TYPE | USB Type-A |
| FORM FACTOR | 3.5" |
| DATA TRANSFER RATES | 5000 Mbit/s |
| DIMENSIONS | 120 mm |
| WEIGHT | 650 g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| SPECIAL FEATURES | Y |
| COLOUR | Black |