AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3.8GHz 24 Core sWRX8 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700 3.8GHz (5.3GHz Turbo) 8 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900F Alder Lake CPU LGA 1700 2.4 GHz 16-Core 65W 30MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600 3.30GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900K 24 Cores 3GHz LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 3 3200G AM4 3.6GHZ 4MB Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz 6 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core, LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100 Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 60W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Pentium® Gold |
| CPU SOCKET | LGA 1200 (Socket H5) |
| NUMBER OF CORES | 2 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.0GHz |
| CORE NAME | Comet Lake |
| NUMBER OF THREADS | 4 |
| CACHE | 4 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 14 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel® UHD Graphics 610 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 350 MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 16 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 3.0 |