ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
AData XPG EX500 Tool-Free External USB3.1 Enclosure for 2.5-inch SATA SSD/HDD
| IN STOCK |
ZTC Lightning Card M.2 NGFF SSD (PCIe 2 and 4 Lane or SATA III Type) To PCI-e or SATA III Internal Card Model ZTC-EX001
| IN STOCK |
ZTC Sky 2.5-inch Enclosure mSATA SSD (Half or Full Size) to SATA III Board Adapter - 520MB/s 6GB/s
| IN STOCK |
Transcend CM10G M.2 PCIe / SATA SSD Enclosure Kit (M.2 2230/2242/2260/2280) Black
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25CK3 2.5-inch SATA up USB 3.1 SSD and HDD Enclosure Kit
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | PCI Express, Serial ATA |
| HARD DRIVE INTERFACE | PCI Express, Serial ATA |
| PC INTERFACE | Yes |
| PC INTERFACE | Yes |
| FORM FACTOR | M.2 |
| FORM FACTOR | M.2 |
| DEVICE TYPE | SSD enclosure |
| DEVICE TYPE | SSD enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | 20 Gbit/s |
| DATA TRANSFER RATES | 20 Gbit/s |
| HDD SUPPORT | M.2 |
| HDD SUPPORT | M.2 |
| COLOR | Black |
| COLOR | Black |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 40 °C |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 40 °C |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB Type-C to USB Type-C |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB Type-C to USB Type-C |
| DIMENSIONS | 55.6 mm |
| DIMENSIONS | 55.6 mm |
| WEIGHT | 148 g |
| WEIGHT | 148 g |