ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
StarTech Storage S251BRU33 USB3.0 2.5-inch SATA 6Gbps Hard Drive Solid State Drive Enclosure
| IN STOCK |
ZTC Lightning Card M.2 NGFF SSD (PCIe 2 and 4 Lane or SATA III Type) To PCI-e or SATA III Internal Card Model ZTC-EX001
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Aluminum Shell, 5 Size Board - High Speed 6GB/s
| IN STOCK |
ZTC M.2 NVMe SSD External Portable Enclosure with RGB Lighting USB-C 3.2 Gen 2
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | SATA Interface |
| PC INTERFACE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 3.5" |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive Enclosure |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 data transfer rate up to 480 MBits per second |
| HDD SUPPORT | Supports SATA 3.5" desktop hard drives, up to max 1TB |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows Vista Windows XP Windows 2000 Mac OS 9.x or later |
| OPERATING TEMPERATURE | 5°C (41°F) to 55°C (131°F) |
| ACCESSORIES INCLUDED | HDD Enclosure, Power adapter cable and adapter, USB cable, Screw driver, Screws |
| SPECIAL FEATURES | Compact steel design Bright LED indicates data transfer |
| DIMENSIONS | 205mm x 130mm x 36mm |
| WEIGHT | 120g (without HDD) |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years warranty |