| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
12TB Apricorn Aegis Padlock DT FIPS External Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 320GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 interface |
| DATA TRANSFER RATES | 480Mb/sec (USB2.0 speeds) |
| HDD DETAILS | 2.5" hard drive (built-in) |
| DIMENSIONS | 134 x 82 x 15.7 mm |
| WEIGHT | 160g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000, XP, Vista Mac OS X 10.4 or later (read only) |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB Y Cable Suede carry pouch |
| SPECIAL FEATURES | Includes HDD to go software |
| DEVICE TYPE | External Hard Disk Drive |
| COLOUR | Sapphire Blue |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |