| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB AData HD710M Pro USB3.2 External Hard Drive Military Grade Anti-Shock, Camouflage
| IN STOCK |
2TB AData HD770G 2.5-inch USB3.2 Durable External HDD With RGB Lighting - Black Edition
| IN STOCK |
1TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Seagate Basic 2.5Inch USB3.0 Portable External Hard Drive - Silver
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Yellow)
| IN STOCK |
2TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm 2.5-inch Portable Hard Drive Black
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Red)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 2TB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 3.5" external desktop hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480Mbits/s (60MB/s) max. bus speed (USB2.0) Up to 30-35MB/s max. drive speed |
| HDD DETAILS | 2 built-in 3.5" HDDs |
| DIMENSIONS | 192 x 116 x 72 mm |
| WEIGHT | 1920g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Computer with a USB connection Windows® 2000, Windows XP, Windows VistaTM / Mac OS X 10.3 or higher Minimum free disk space: 600MB recommended |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 2.0 cable External power supply Quick Install Guide |
| SPECIAL FEATURES | LaCie Utilities (preloaded on the drive): LaCie Backup Assistant LaCie Setup Assistant Free 1-year online backup RAID support |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |