| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive Grey
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25C3S USB3.1 Gen 1 Type-C Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB AData Red/Black HD650 DashDrive USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| DATA TRANSFER RATES | 480Mbit/sec (USB2.0 speeds) |
| HDD DETAILS | 2.5" SATA Hard drive, manufactured by Hitachi |
| DIMENSIONS | 110 x 73 x 10 mm |
| WEIGHT | 80g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP/Vista/2000/ME Mac OS 8.X-10.X |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB2.0 cable Quick start guide |
| SPECIAL FEATURES | Mirrored steel casing |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Silver/steel |
| PACKAGING | Hard acrylic case |
| WARRANTY | 3 years limited warranty |