| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
2TB Silicon Power Armor A65B Shockproof/Waterproof Portable Hard Drive USB3.2 - Black/Grey Edition
| IN STOCK |
256GB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Apricorn Aegis Padlock Fortress USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
5TB Silicon Power D30 USB3.0 Ultra-Slim 15mm Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Black)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 320GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480Mbit/s |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5" HDD |
| DIMENSIONS | 127mm x 81.3mm x 16.5mm |
| WEIGHT | 155g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows XP, Vista, Windows 7 |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 2.0 Cable Multilingual Quick Start Guide Mc Afee Internet Security 2009 (trial version preloaded) User Manual (pre-installed on the Hard Drive) |
| SPECIAL FEATURES | Stratch resistant design |
| DEVICE TYPE | External Hard Drive |
| COLOUR | Black/blue |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |