8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Intel Z77/X79 (9-9-9-24) Quad Channel kit
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series for Intel Z77/Z68/P67 (10-11-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series (9-9-9-24) Quad Channel Kit 4x8GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (9-10-9-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (9-11-20-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX CL9 (9-9-9-24) Single Desktop Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz RipjawsX Series (11-13-13-31) Dual Channel Kit
| IN STOCK |
| CAPACITY | 12GB |
| MEMORY SPEED | 2000MHz (DDR3-2000) |
| STANDARD | PC3-16000 (DDR3-2000) |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Triple Channel kit (3x4GB) |
| CAS LATENCY | CL8 |
| MEMORY TIMINGS | 8-9-8-24-2N |
| VOLTAGE | 1.65V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| FEATURES | G.Skill Trident Series with Turbulence active cooling fan Designed for Intel X58 motherboard chipset |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM memory upgrade modules |
| CONFIGURATION | Double-sided 4GB DDR3 memory modules |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |