16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
32GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
16GB Thor USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB AData UV150 USB3.2 Flash Drive - Black/Red
| IN STOCK |
16GB Superman USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Keypad 200 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
16GB Verbatim V3 (3-Pack) USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Data Traveler Kyson USB3.2 Type A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
16GB Star Wars Han Solo USB Drive
| IN STOCK |
64GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 |
| FEATURES | High-speed transfer rates Backwards compatible with USB2.0 |
| TRANSFER RATES | USB3.0 speeds: Read up to 100MB/sec Write up to 70MB/sec USB2.0 speeds: Read up to 30MB/sec Write up to 30MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, Windows Vista, Windows XP |
| DIMENSIONS | 73.70mm x 22.20mm x 16.10mm |
| WEIGHT | 20g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |