| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive White
| IN STOCK |
4TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA III 5400RPM 6GB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
6TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA III 5400RPM 128MB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Red)
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Apricorn Padlock AES XTS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock External Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 transfer speed, up to 480Mb/s |
| HDD DETAILS | Built-in 500GB hard drive |
| DIMENSIONS | 75.0mm x 109.7mm x 13.4mm |
| WEIGHT | 158g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows® XP, Windows Vista®, Windows 7 Mac® OS X 10.5, 10.6 |
| ACCESSORIES INCLUDED | Integrated USB cable Quick install guide |
| SPECIAL FEATURES | Backup software included 10GB online storage included |
| DEVICE TYPE | External portable hard drive |
| COLOUR | Silver aluminium |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |