480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | mSATA (Mini SATA) |
| FORM FACTOR | 50mm mSATA |
| DEVICE TYPE | SSD Caching Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 270MB/sec Write speed up to 100MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC DDR2 Nand Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | Operating: 0°C to 70°C Non-operating: -40°C to 85°C |
| MTBF | 2,000,000 hours |
| SPECIAL FEATURES | RAID and TRIM support Sudden power-off recovery Battery backup function High and Reliable ECC capability up to 24bits/sector S.M.A.R.T features optimized for SSD Bit error monitoring and management Dynamic and static wear-leveling Dynamic bad block management SMART commands and additional SSD monitoring |
| DIMENSIONS | 49.73mm x 31.5mm x 3.26mm |
| WEIGHT | 6g |
| PACKAGING | Bulk packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |