| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
2TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Blue)
| IN STOCK |
5TB AData HD710 Pro USB3.1 2.5-inch Portable Hard Drive (Black)
| IN STOCK |
1TB Seagate Basic 2.5Inch USB3.0 Portable External Hard Drive - Silver
| IN STOCK |
4TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA III 5400RPM 6GB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710M Pro USB3.2 External Hard Drive Military Grade Anti-Shock, Camouflage
| IN STOCK |
| CAPACITY | 750GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 480Mbit/sec (USB2.0 speed) |
| HDD DETAILS | Built-in 2.5" SATA HDD |
| DIMENSIONS | 137mm x 89mm x 16mm |
| WEIGHT | 180g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows® 2000 Professional / XP Home / XP Professional / XP Professional x64 / Windows Vista™ / Windows 7 Mac® OS X version 10.1 - 10.5 |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB2.0 cable Manual |
| SPECIAL FEATURES | Drop Guard™ feature protects the drive when dropped up to 1.3m Free 1-year subscription to Trend Micro antivirus |
| DEVICE TYPE | External Portable Hard Drive |
| COLOUR | Silver |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years extended Iomega warranty (Iomega registration required) 1 years warranty without registration |