| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Silicon Power Armor A65B Shockproof/Waterproof Portable Hard Drive USB3.2 - Black/Grey Edition
| IN STOCK |
1TB Seagate Basic 2.5Inch USB3.0 Portable External Hard Drive - Silver
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive - Purple
| IN STOCK |
1TB Seagate Expansion Portable USB 3.0 External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Toshiba P300 3.5 Inch Serial ATA III 5400RPM 6GB Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData Durable HD330 2.5-inch External Hard Disk Drive, USB3.2, Black
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1TB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5-inch form factor |
| DATA TRANSFER RATES | USB2.0 transfer speed, up to 480Mb/s |
| HDD DETAILS | Built-in 1TB hard drive |
| DIMENSIONS | 75.0mm x 109.7mm x 18.8mm |
| WEIGHT | 190g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows® XP, Windows Vista®, Windows 7 Mac® OS X 10.5, 10.6 |
| ACCESSORIES INCLUDED | Integrated USB cable Quick install guide |
| SPECIAL FEATURES | Backup software included 10GB secure online storage included, 1-year license |
| DEVICE TYPE | External portable hard drive |
| COLOUR | Black aluminium |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |