4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series Dual Channel Kit (2x2GB)
| IN STOCK |
8GB Kingston PC3-12800 1600MHz DDR3 CL11 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series laptop memory dual channel kit
| IN STOCK |
4GB GeIL DDR3 SO-DIMM 1066MHz CL7 Laptop Memory Module 204 pins PC3-8500 (1.5V)
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
4GB Kingston DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Laptop Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 4GB) CL11
| IN STOCK |
8GB Silicon Power DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory CL11 204 pins
| IN STOCK |
4GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
4GB Kingston DDR3L SO-DIMM 1600MHz PC3-12800 CL11 1.35V Laptop Memory Module 204 Pins
| IN STOCK |
| CAPACITY | 8GB |
| STANDARD | PC3-12800 |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| CAS LATENCY | CL11 |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| REGISTERED | Unbuffered |
| VOLTAGE | 1.35V, backwards compatible with 1.5V |
| FORM FACTOR | 204-pin DDR3 SDRAM memory module, SO-DIMM for laptops |
| CONFIGURATION | Double-sided 4GB memory modules, 8 chips per module |
| FEATURES | Single 8GB capacity, 8GB upgrade Designed especially for Mac 2012 Series |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |