| 3 IN STOCK |
|
Ships in 3 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
ZTC Thunder Board M.2 (NGFF) SSD to SATA III Adapter Board
| IN STOCK |
Transcend StoreJet 25S3 SATA 6Gb/s 2.5-inch Hard Drive Enclosure USB3.0
| IN STOCK |
ZTC Sky Board mSATA to USB3.0 SSD Enclosure Adapter Case - UASP Support - Model ZTC-EN002
| IN STOCK |
AData EC700G M.2 SATA/PCIe SSD Enclosure USB3.2 Type-C With RGB Lighting
| IN STOCK |
ZTC Sky Adapter Converts M.2 PCIe NVMe SSD to U.2 Enclosure
| IN STOCK |
AData EC600 2.5-inch HDD / SSD Enclosure USB3.2 Black
| IN STOCK |
StarTech.com x4 PCI Express to M.2 PCIe SSD Adapter
| IN STOCK |
| IN STOCK |
ZTC Thunder Enclosure NGFF M.2 SSD to USB 3.0 - Gold Aluminum Shell, 5 Size Board - 6GB/s
| IN STOCK |
| HARD DRIVE INTERFACE | Half (Mini) mSATA SSD |
| PC INTERFACE | SATA / SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5-inch SATA SSD |
| DEVICE TYPE | Half-mini mSATA adapter board |
| DATA TRANSFER RATES | SATA / SATA II data transfer rates |
| HDD SUPPORT | Supports 26.8mm mSATA SSDs |
| SYSTEM REQUIREMENTS | SATA / SATA II interface SSD with Half-mini mSATA interface, 26.8mm |
| DIMENSIONS | 98mm x 66mm x 10mm (LxWxH) |
| WEIGHT | 15g |
| PACKAGING | Antistatic bulk packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |