| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Apricorn Padlock External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
2TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Fortress L3 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Apricorn Padlock AES XTS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
2TB AData HV620S USB3.1 Slim 11.5mm Portable Hard Drive White
| IN STOCK |
2TB AData HD720 Waterproof Shockproof USB3.1 Portable 2.5-inch Hard Drive - Blue/Black Edition
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock Fortress External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Backwards compatible with USB2.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" portable hard drive |
| DATA TRANSFER RATES | USB3.0 transfer rates up to 5Gbps |
| HDD DETAILS | Built-in 7200rpm 500GB SATA hard drive |
| DIMENSIONS | 80mm x 126mm x 15mm |
| WEIGHT | 155g |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP Mac OS 10.5 or later, based on Intel CPU |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB3.0 cable Preloaded backup software Quick start guide |
| SPECIAL FEATURES | Free 3GB cloud storage |
| DEVICE TYPE | Portable external hard drive |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |