| 14 IN STOCK |
|
Ships in 4 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |

| IN STOCK |
NGS Lingo 20W Portable Wireless BT Speaker with Microphone - RED
| IN STOCK |
NGS Wild Space 3, 4000W Wireless BT Speaker with Double 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX In
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 2 30W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Ride 10W Portable Wireless BT and TWS Speaker - Red
| IN STOCK |

| IN STOCK |
NGS 3W Wireless BT Speaker - Roller Dice Red
| IN STOCK |
NGS 80W 2.1 BT Tower Speaker - USB/Optical/Stereo Output - SKYCHARM 2.1
| IN STOCK |
NGS Subway, 40W Wireless BT Soundbar with USB, AUX IN, Remote Control
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Coral
| IN STOCK |
NGS SB500-BT 20W Wireless BT Soundbar with Mic Input, and Volume Control
| IN STOCK |
LED Portable speaker with USB and MicroSD inputs compatible with Bluetooth Technology from the NGS Roller Flash Series. This small, yet powerful speaker stands out for its outstanding sound quality (3W) and its original set of colorful LED lights.
Built-in 1200mAH lithium battery with that lasts up to 4 hours. Connect the NGS Roller Flash to your smartphone, computer or any other devices using BT Technology or the 3.5mm jack provided.
Thanks to it's built-in microphone with A2DP and AVRCP technology, you can control (volume down/up, skip tracks and pause the music) the NGS Roller Flash which also doubles as a hand free kit allowing you to talk comfortably with your smartphone.
Features an FM Radio function with built-in antenna, 1x USB port and a MicroSD card slot.
Its LED Flashing lights makes it one of the coolest wireless speakers out there which will surely become the envy of all your Friends and Family.
Covered by 2 years manufacturer warranty
| COLOR | Blue/Red |
| SPEAKER OUTPUT | 3W |
| BATTERY CAPACITY | Lithium 1200 mAh |
| BATTERY LIFE | Up to 4 Hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 Meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | 4.0 A2DP/AVRCP |
| AUDIO INPUT | 3.5mm jack |
| CHARGING TYPE | Micro USB |
| IN THE BOX | Roller Flash Speaker USB cable 3.5mm Jack cable User’s manual (7 languages) 2 years warranty card |
| DIMENSIONS | 11.5x5x3.7 cm |
| WARRANTY | 2 years warranty |