8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsZ Series for Intel X79 (9-9-9-24) Quad2 Channel kit 8x4GB
| IN STOCK |
8GB Kingston 12800MHz CL11 DDR3 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Transcend DDR3 PC3-12800 1600MHz ECC Registered CL11 240-Pin Apple RAM
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Quad Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Sniper Series (10-12-12-31) Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (9-10-9-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series (10-12-12-31) Quad Channel Kit 4x8GB
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsZ Series for Intel X79 (10-10-10-30) Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX CL9 (9-9-9-24) Single Desktop Module
| IN STOCK |
Kingston is the industry leader in PC memory. Designed with the white box user and system integrator in mind, Kingston Value RAM products are engineered to meet industry standard specifications and rigorously tested to ensure quality. This 4GB Kingston DDR3 memory module features 1333MHz memory timing and CL9 CAS latency. Plus, it includes a lifetime manufacturers warranty.
| CAPACITY | 4GB |
| MEMORY SPEED | 1333MHz |
| STANDARD | PC3 10600 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single channel kit |
| CAS LATENCY | CL9 |
| MEMORY TIMINGS | CL9 (9-9-9) |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM memory module |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |