| 8 IN STOCK |
|
Ships in 3 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Captain America USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler microDuo 3C USB-A + USB-C Interfaces USB3.0
| IN STOCK |
32GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
16GB Star Wars BB-8 USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
128GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
128GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 790C USB3.2 Gen 1 (USB Type-C) Flash Drive
| IN STOCK |
Swivel-style USB3.0 Flash Drive from Silicon Power. The USB connector is protected when not in use, and there is no cap to accidentally lose. With classic diamond-cut pattern design, this USB drive performs well and looks amazing.
This 128GB drive holds entire music or photo collections, and it is fast enough to sustain incredible fast transfer of even large files such as movies and more.
360-degree swivel with 4 positions. The aluminum clips protects the USB connector when the USB drive is not in use.
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.2 |
| FEATURES | Recuva File Recovery software, free download SP Widget security software |
| TRANSFER RATES | Up to 5Gbps, USB3.0 super-speed |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Black / Silver |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP Mac OS 10.3.x or later Linux 2.6.x or later |
| DIMENSIONS | 53.7 x 18.0 x 10.3 mm |
| WEIGHT | 14.8g |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |