Planar Systems 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 27Inch
| IN STOCK |
Viewsonic VA1655 16-inch 1920x1080 IPS Touch Screen Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
LG 32 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LCD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Planar Systems PXN2480MW-WH (23.8") 1920 x 1080 Full HD LCD White Computer Monitor
| IN STOCK |
Asus 32" ProArt HDR Professional 4K HDR Monitor (PA32UCX-PK) Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-PC-MHD (27") 1920 x 1080 Full HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Planar Systems PXN2200 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 21.5Inch
| IN STOCK |
Planar Helium PCT2235 - LED monitor - 22" (21.5" viewable) - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - 250 cd/m
| IN STOCK |
Asus ROG Strix 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 17.3Inch
| IN STOCK |
ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
The 27-inch I2775PQU display is ready to tackle your most challenging assignments. Advanced IPS panel technology offers superior brightness and amazing 178-degree viewing angles, both vertically and horizontally. When you need to focus on every detail, Full HD resolution delivers beautiful colors and accurate imagery on the extra-large screen. The ergonomic stand lets you tilt and swivel the screen or adjust the height for maximum viewing comfort. You can also pivot the monitor to work in portrait mode or hang it on the wall with the integrated VESA mount. This monitor is equipped with a variety of essential connectors, including VGA, DVI-D, HDMI, DisplayPort to connect your computer or laptop, plus all your devices and peripherals.
| SCREEN SIZE | 68.6 cm (27") |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| DISPLAY TYPE | LED |
| VIEWING ANGLE | Horizontal: 178° Vertical: 178° |
| DISPLAY COLORS | 16.78 million colors |
| BRIGHTNESS | 300 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | 50000000:1 |
| RESPONSE TIME | 4 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| INPUT CONNECTORS | DVI port HDMI ports quantity: 1 DisplayPorts quantity: 1 |
| BUILT-IN SPEAKERS | Built-in speaker(s) |
| AC INPUT VOLTAGE | 100-240 |
| AC INPUT FREQUENCY | 50/60 |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 20in x 9.5in x 25in |
| WEIGHT | 14.5LBS |
| PACKAGE CONTENTS | AC, Audio (3.5mm), DVI, DisplayPort, USB, VGA |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |