|
Ships in 4 days Free shipping to Seattle, WA! Free returns for any reason |
32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
4GB Kingston ValueRam DDR4 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston 3200MHz CL22 1.2 V DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta RGB DDR4 3200MHz CL16 Dual Memory Kit (2x16GB) - Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-21300 2666MHz Ripjaws V CL19 Quad Channel Desktop Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
128GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2666MHz PC4-21300 CL19 Desktop Memory Module Value Range
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Renegade PC4-25600 DDR4 3200MHz CL16 Black Dual Channel kit (2x8GB) Black
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Quad Channel Kit (4x 16GB) Black
| IN STOCK |
Axiom Memory Module has 4GB capacity. It has 1233MHz memory speed for more responsive application loads on data-intensive programs. In addition to having increased memory speed for better perfomance, the 4GB memory module provides 300% increase in component densities, over DDR3, for next-generation performance demands.
The memory module also operates with just 1.2V, which is 20% less power consumption than previous models. Less power consumed means less wasted resources to cool systems and reserves battery program for mobile devices. Overall, 4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module is a wonderful choice because it is reliabe and backed by a lifetime manufacturers warranty.
| CAPACITY | 4GB |
| MEMORY SPEED | 2133 MHz |
| STANDARD | PC4 17000 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL15 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| REGISTERED | Unbuffered memory |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 4 GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |