| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - White
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
NGS Artica Wrath Wireless BT Headphones - Black
| IN STOCK |
Marvel Iron Man Foldable Headphones
| IN STOCK |
NGS Cross Drift, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, White
| IN STOCK |
NGS VOX605 USB-C Stereo Headset with Volume Control and USB Adapter, Black
| IN STOCK |
Kensington Wired Hi-Fi Headphones w/Microphone - Black - 6 ft
| IN STOCK |
Vespa Aquamarina Gift Set - Headphones, Earphones, Cable & Car Charger
| IN STOCK |
NGS Cross Step, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, White
| IN STOCK |
NGS Cross Glide, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, Black
| IN STOCK |
NGS Cross Flip, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, Pink
| IN STOCK |
f you’re a fan of the Minions as well as music, then don't miss out on this banana yellow model. With these headphones it’s impossible to go unnoticed.
Featuring top quality Stereo Sound, these wired Headphones are fully adjustable and foldable with a built in microphone for taking calls on the go. Soft, padded ear cushions and a travel pouch make these headphones the ultimate accessory for all Minions Fans.
Despicable Me and Minions Officially Licenced Product
Ideal accessory for Minions Fans - Suitable for Smartphones and other devices
| MODEL | Minions Carl |
| IMPEDANCE | 32 Ohms |
| SENSITIVITY | 105dB+-3dB 20HZ – 20KHZ |
| CONNECTIVITY TECHNOLOGY | Wired |
| SOUND OUTPUT MODE | Stereo |
| CONNECTOR TYPE | Jack 3.5mm |
| CABLE LENGTH | 1.2m |
| TYPE | Headphones |
| WEARING STYLE | On Ear |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |