GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 2 30W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 2 30W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Black
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 1 15W Waterproof & Wireless BT Speaker with USB input - Blue
| IN STOCK |

| IN STOCK |

| IN STOCK |
NGS Wireless BT Speaker 3W Roller Glow Blue
| IN STOCK |
NGS 20W Portable Wireless TWS & BT Speaker with USB/SD/AUX IN - Roller Tempo, Black
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Blue
| IN STOCK |
NGS Sky Charm PRO 50W Wireless Multi Pairing BT Tower Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Azure
| IN STOCK |
NGS SB500-BT 20W Wireless BT Soundbar with Mic Input, and Volume Control
| IN STOCK |
NGS Wild Space 3, 4000W Wireless BT Speaker with Double 10" Woofer USB/BT(TWS)/AUX In
| IN STOCK |
NGS 3W Wireless BT Speaker - Roller Dice Red
| IN STOCK |
NGS Roller Dice is a 3W portable mini speaker compatible with Bluetooth Technology. This device is equipped with clear sound for listening to music and making calls thanks to its hands-free function.
Designed to take it with you wherever you go, the device features a strap suitable for attaching to anyplace and transport the speaker with total comfort
Its compact size combined with its rechargeable 600mAh Li-Ion battery that can keep the music playing up to 3 hours, the Roller Dice is ideal to take everywhere: beach, party, barbeque, swimming-pool, etc.
NGS Roller Dice is made of high quality material and rugged rubber housing that protects the speaker wherever you go.
Featuring FM radio, you can also play your favourite music via USB stick or MicroSD card.
Also available in Red
| COLOR | Blue |
| SPEAKER OUTPUT | 3W |
| BATTERY CAPACITY | 600mAh |
| BATTERY LIFE | 3 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | HSP,HFP,A2DP & AVRCP |
| CHARGING TYPE | Micro USB |
| DIMENSIONS | 13 x 10 x 4cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |