| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - Blue
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - White
| IN STOCK |
| IN STOCK |
NGS MSX-10 PRO, Wired Stereo Headset with Microphone
| IN STOCK |
NGS Wireless BT Sports Earphones Artica Runner - Yellow
| IN STOCK |
NGS Cross Step, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, White
| IN STOCK |
NGS Cross Step, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, Black
| IN STOCK |
NGS Artica Duo Wireless BT Earphones, 2x Pairs, White
| IN STOCK |
Kensington USB Wired Hi-Fi Headphones - Black - 6 ft
| IN STOCK |
NGS Artica Greed, Wireless BT Headphones, Pink
| IN STOCK |
NGS Artica Wrath Wireless BT Headphones - Black
| IN STOCK |
Marvel Iron Man Foldable Headphones
| IN STOCK |
NGS Artica Jogger IPX7 Wireless BT Sport Earphones, Interchangeable Colours
| IN STOCK |
Music has a new super hero now that Batman has become a pair of earphones with travel case! Tribe has turned Gotham’s defender into a cool, small and super functional accessory. It is a product which reflects your passion for comics, movies and the fun side of technology!
The travel case features the face of Batman with the concentrated eyes of when he is face to face with crime.
The enemy to beat here is the tangled cable, and Batman has already won and has you covered with its tangle-free cable! You can also make voice call through mobile devices, thanks to its built-in in-line Microphone and volume control.
| COLOUR | Black |
| MODEL | Batman |
| RESPONSE BANDWIDTH | 20 Hz - 20 KHz |
| IMPEDANCE | 16Ω ± 15% |
| SENSITIVITY | 95dB ± 3dB |
| CONNECTOR TYPE | 3,5mm jack |
| CABLE LENGTH | 1.2m |
| ACCESSORIES INCLUDED | Travel Case |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |