16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1066MHz PC3-8500 CL7 Quad Channel Memory Kit (4x 4GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB Transcend DDR3 Apple RAM 1333MHz ECC Registered Quad Channel Kit (4x4GB) For Mac Pro Early 2009
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Octuple Channel Memory Kit (8x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (9-10-9-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB Kingston 12800MHz CL11 DDR3 Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 2400MHz RipjawsZ Dual Channel Kit (2x 4GB) CL10 1.65V Black
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 1333MHz ECC Memory Module for Mac Pro 8-core and Quad-core Xeon systems
| IN STOCK |
32GB OWC Mac Pro Late 2013 Quadruple Channel Kit PC3-14900 1866MHz DDR3 ECC-R SDRAM (4x 8GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x4GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
Vengeance LP Performance Memory modules 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Platforms.
Vengeance LP Performance Memory modules,16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Processor platforms, including 2nd and 3rd generation Intel Core i7 and i5 systems. Each module is built using carefully selected DRAM to allow excellent overclocking performance.
Vengeance LP Performance Memory modules, 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Processor platforms, including 2nd and 3rd generation Intel Core i7 and i5 systems. Every Vengeance memory module provides users with outstanding performance and high quality. Vengeance memory modules are built using carefully selected DRAM to allow excellent overclocking performance and rock solid stability.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| STANDARD | PC3-12800 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL10 |
| MEMORY TIMINGS | 10-10-10-27 |
| VOLTAGE | 1.5V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| COLOR | Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM |
| CONFIGURATION | 2x 8GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |