16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB Apricorn SecureKey 3NXC USB Type C Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
512GB Transcend JetFlash 700 USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
16GB Apricorn Aegis Secure Key 3z USB 3.1 Type-A Black USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8GB Leprechaun USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Integral Courier FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive 256-bit Encryption
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Exodia M USB3.2 Type-A Flash Drive - Black, Turquoise
| IN STOCK |
128GB Apricorn USB3.2 Type-C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Integral Courier USB 3.0 Flash Drive combines a great-value price with a SuperSpeed data transfer rate, that is up to 10x faster than an equivalent USB 2.0 drive. Now you can backup, transfer and access your digital content faster than ever.
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 |
| TRANSFER RATES | Read speeds up to: 140 MB/s Write speeds up to: 30 MB/s |
| COLOUR | Blue |
| MODEL | Courier |
| TEMPERATURE RANGE | 0 - 60 °C |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Winodws 7, 8, 10, XP, Vista Mac OS X 10 and later |
| DIMENSIONS | 22 mm x 10 mm x 70 mm |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |