| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
2TB AData HD710M Pro USB3.2 External Hard Drive Military Grade Anti-Shock, Camouflage
| IN STOCK |
2TB Silicon Power Armor A65B Shockproof/Waterproof Portable Hard Drive USB3.2 - Black/Grey Edition
| IN STOCK |
2TB AData HD770G 2.5-inch USB3.2 Durable External HDD With RGB Lighting - Black Edition
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25M3 USB3.1 Slim Portable Hard Drive Shock-Resistant
| IN STOCK |
2TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive Grey
| IN STOCK |
1TB AData Black HD650 Durable USB3.1 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.1 Portable Hard Drive - Blue
| IN STOCK |
2TB Apricorn Aegis Padlock External Hard Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend Blue StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
Netac K390 Keypad Encryption Portable Hard Disk
Button password input, AES256 hardware encryption, 32-bit controller, international standard USB3.0 interface, with 500GB storage capacity. And above all can be incorporated into a mobile hard disk. That is our K390, which is made for opening the great age of security information.
AES 256 Encryption
Military grade standard, ensure the information secure.
USB3.0 Interface
Shock Proof
Don't worry if you are prone to dropping things because this external hard drive can take on the impact!
| CAPACITY | 500GB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 110MB/s |
| DIMENSIONS | 130 mm × 81 mm × 18 mm |
| WEIGHT | 172 g |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 3.0 cable |
| SPECIAL FEATURES | LED indicator Keypad password input AES 256 Encryption Shock proof |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |