8GB G.Skill DDR3 1066MHz SO-DIMM Laptop Memory Kit 2x4GB for Apple Mac (PC3-8500)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 1333MHz PC3 10600 (4x 8GB) for Apple Memory Upgrade
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL9
| IN STOCK |
4GB Team Group Elite DDR3 SO-DIMM 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series Dual Channel Kit (2x2GB)
| IN STOCK |
8GB Silicon Power DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory CL11 204 pins
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz PC3-12800 CL10 Laptop Dual Channel Memory Kit 2x8GB 1.5V
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series laptop memory dual channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11 - 1.35V
| IN STOCK |
16GB Crucial DDR3 SO DIMM is a dual memory module with 1866MHz (PC3-14900) memory speed. There's an easy cure for a slow computer: more memory. Designed to help your system run faster and smoother, Crucial Laptop Memory is one of the easiest and most affordable ways to improve your system‚s performance. Load programs faster. Increase responsiveness. Run data-intensive applications with ease, and increase your laptop‚s multitasking capabilities.
| CAPACITY | 16GB |
| STANDARD | PC3-14900 |
| MEMORY SPEED | 1866MHz |
| CAS LATENCY | CL3 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual Channel kit |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| FORM FACTOR | 204-pin SO-DIMM |
| PACKAGING | Retail packaging |