|
Ships in 10 days Free shipping to Seattle, WA! Free returns for any reason |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL-INFINITY 120mm ARGB Case Fan - 3 Pack - Black
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 ULN 80mm 1400RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 29.7dBA Computer Case Fan - Black Brown
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-1 600RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
Having received dozens of awards and recommendations from international hardware websites and magazines, the NF-A12x15 has established itself as a default choice when it comes to premium-quality slim 120mm fans.
The chromax.black.swap edition combines the NF-A12x15’s signature quiet cooling performance with an attractive all-black design and a bundle of self-adhesive red, white, blue, green, yellow and black anti-vibration pads that allow the colour-customisation of the fan to match individual build colour schemes.
Topped off with Noctua’s trusted premium-grade SSO2 bearing, more than 150,000 hours MTTF and 6-year manufacturer’s warranty, the NF-12x15 PWM chromax.black.swap is the perfect choice for all users who value individual, focused build aesthetics just as much as class-leading quality and performance.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 450-1850 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 23.9 dBA |
| AIRFLOW | 94.2 m³/h |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 5 V-12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 15 mm |