| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25H3 2.5-inch USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
5TB Seagate Basic USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Toshiba Canvio Basics USB3.2 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Transcend StoreJet 25A3 USB 3.1 Gen 1 Portable Hard Drive - Black - Rugged Edition
| IN STOCK |
1TB Apricorn Padlock AES XTS USB3.0 External Hard Drive - Black
| IN STOCK |
4TB Lacie Rugged Mini USB3.0 Portable External Hard Drive, Orange
| IN STOCK |
2TB AData Blue/Black HD650 DashDrive USB3.0 Portable Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate Expansion USB 3.2 External Hard Drive
| IN STOCK |
Netac K390 Keypad Encryption Portable Hard Disk
Button password input, AES256 hardware encryption, 32-bit controller, international standard USB3.0 interface, with 1TB storage capacity. And above all can be incorporated into a mobile hard disk. That is our K390, which is made for opening the great age of security information.
AES 256 Encryption
Military grade standard, ensure the information secure.
USB3.0 Interface
Shock Proof
Don't worry if you are prone to dropping things because this external hard drive can take on the impact!
| CAPACITY | 1TB |
| INTERFACE TYPE | USB 3.0 |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 110MB/s |
| DIMENSIONS | 130 mm × 81 mm × 18 mm |
| WEIGHT | 172 g |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB 3.0 cable |
| SPECIAL FEATURES | LED indicator Keypad password input AES 256 Encryption Shock proof |
| COLOUR | Black |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |