128GB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
64GB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
128GB AData Premier microSDXC A1 UHS-1 CL10 Memory Card w/SD adapter 85MB/sec
| IN STOCK |
512GB Transcend 300S microSDXC UHS-I U3 V30 A1 CL10 Memory Card with SD Adapter 95MB/sec
| IN STOCK |
Kingston Technology MobileLite Plus USB3.2 Gen 1 Type-A Micro-SD Card Reader - Black
| IN STOCK |
128GB SanDisk Express Pro UHS-I Micro SDXC Memory Card
| IN STOCK |
256GB Transcend High Endurance 350V microSDXC Memory Card CL10 UHS-I for Dashcams and Surveillance
| IN STOCK |
1TB Creator Class 10 Micro UHS-I SDXC Memory Card
| IN STOCK |
256GB Silicon Power Hypera microSDXC™ Express Card SD Express. Class 10. UHS-I U3. V30. A1
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| IN STOCK |
1TB Silicon Power Hypera microSDXC™ Express Card SD Express. Class 10. UHS-I U3. V30. A1
| IN STOCK |
64GB Transcend 300S microSDXC UHS-I CL10 Memory Card 95MB/sec
| IN STOCK |
512GB Silicon Power Hypera microSDXC™ Express Card SD Express. Class 10. UHS-I U3. V30. A1
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Wintec microSDHC Mobile Phone Memory Card
Wintec filemate mobile professional Class 10 SDHC cards will optimize the performance of HD video devices, such as HD cameras and smartphones. The Class 10 rating ensures a minimum write speed of 10mb/s for ultra smooth video capture and data transfers.
| CAPACITY | 32GB |
| TYPE | microSDHC |
| SPEED RATING | CL10 |
| QUANTITY | 1 |
| TRANSFER RATES | Read speed: 80MB/s Write speed: 20MB/s |
| UHS SPEED CLASS | CL10 |
| TEMPERATURE RANGE | -25°C - 85°C |
| DIMENSIONS | 5 mm x 7.6 mm x .76 mm |
| ACCESSORIES | Adapter |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |