Asus Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition NVIDIA 12GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
NVIDIA Ampere Streaming Multiprocessors 2nd Generation RT Cores 3rd Generation Tensor Cores Powered by GeForce RTX 3070 Integrated with 8GB GDDR6 256-bit memory interface WINDFORCE 3X Cooling System with alternate spinning fans RGB Fusion 2.0 Protection metal back plate 4 Years Warranty (Online registration required) 2x DisplayPort 1.4a, 2x HDMI 2.1".
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce RTX 3070 |
| MEMORY SIZE | 8GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6 |
| MEMORY BUS | 256 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 14000 MHz |
| NUMBER OF FANS | 3 |
| INTERFACE | PCI Express x16 4.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680x4320 @ 60Hz |
| PROCESSOR FREQUENCY | 1815 MHz |
| DISPLAY PORTS | 2 |
| HDMI PORTS | 2 |
| FORM FACTOR | ATX |
| DIRECTX VERSION | 12 Ultimate |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| POWER CONSUMPTION | 650W |
| DIMENSIONS | L=286 W=115 H=51 mm |
| WARRANTY | 4 years manufacturers warranty |