|
Ships in 12 days Free shipping to New York, NY! Free returns for any reason |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
LOW PROFILE DESIGN
Low profile design with one slot and 150mm card length saves more spaces to fit slim or smaller system. Equipped with a DVI-D and a HDMI port, the card supports up to 4K high resolution.
ULTRA DURABLE COMPONENTS
Engineered with the high-quality chokes and capacitors, this graphic card delivers outstanding performance and durable system lifespan.
SMOOTH AND CRISP VISUAL
Equipped with a DVI-D and a HDMI port, the card can deliver beautiful and smooth 4K video playback.
Intuitive AORUS Graphics Engine Utility
The cutting edge intuitive interface allows you to tune the clock speeds, voltage, fan performance, and power target in real-time according to your own gaming requirement.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GT 1030 |
| MEMORY SIZE | 2GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR4 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 2100MHz |
| NUMBER OF FANS | 1 fan(s) |
| INTERFACE | PCI Express x16 3.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 1151MHz |
| HDMI PORTS | 1 |
| FORM FACTOR | Half-Height/Half-Length (HH/HL) |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.5 |
| POWER CONSUMPTION | 300 W |