16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Drogon USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Integral Crypto DUAL FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 790W USB3.1 Flash Drive - up to 100MB/sec - White Retractable USB
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB DC Classic Batman USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Transcend JetFlash 790 USB3.0 Flash Drive - up to 90MB/sec - Retractable USB Connector
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
32GB Integral Crypto Drive FIPS 140-2 Encrypted USB3.0 Flash Drive (256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology DataTraveler Micro USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
256GB Kingston Technology DataTraveler MicroDuo 3C USB3.2 Type-A With USB Type-C Flash Drive - Purple
| IN STOCK |
1Gb High-Speed USB2.0 flash drive from Kingston with the U3 feature, allowing U3 compatible software to run on the drive. Silver colour with orange grip. USB2.0 transfer rates.
Kingston’s U3™ DataTraveler® smart drive offers more than just portable storage — it conveniently runs portable U3 applications using the free preloaded U3 software and is also compatible with software you can download from www.U3.com. Choose from a growing list of U3-compatible software categories including: communication, productivity, file synchronization, games, photo, security, and many more.
Features:
| CAPACITY | 2GB |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 High-Speed |
| FEATURES | U3 Compatible Flash Drive |
| TRANSFER RATES | Up to 6MB/sec (read) and 3MB/sec (write) |
| ACCESSORIES | Warranty card, Manual |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000 SP4, Windows XP. Not compatible with Windows 98, NT, ME or Mac systems. |
| DIMENSIONS | 66.9 x 20.4 x 9.0 mm |
| WEIGHT | 10g |
| WARRANTY | 5 Years Manufacturers warranty |