16GB Kingston Technology 3200MHz DDR4 SODIMM Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill 2400MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL16) 1.20V PC4-19200 Ripjaws 2x8GB
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 SO DIMM 2666MHz Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology Fury Impact K2 3200MHz DDR4 SO-DIMM Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Impact 3200MHz DDR4 SO-DIMM Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO-DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology Fury Impact K2 3200MHz DDR4 SO-DIMM Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 SO DIMM Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill 2400MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL16) 1.20V PC4-19200 Ripjaws 2x16GB
| IN STOCK |
Single 16GB DDR4 laptop memory module, operating at 3200MHz, full timings of CL22 (22-22-22-52) and voltage of 1.2V. From the Mushkin Essentials range of laptop memory, backed by a lifetime manufacturers' warranty.
Compatible Frequency
This product is engineered to operate at the optimum frequency for compatibility with your system.
Compatible Timings
This product is programmed to use timings that offer maximum compatibility with your system and original memory.
| CAPACITY | 16GB |
| STANDARD | PC4-25600 |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| CAS LATENCY | CL22 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| SINGLE MODULE / DUAL KIT | Single module |
| NUMBER OF PINS | 260 |
| CONFIGURATION | 1x 16GB |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |