8GB Kingston ValueRAM DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL9
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 1333MHz PC3 10600 (4x 8GB) for Apple Memory Upgrade
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz PC3-12800 CL10 Laptop Dual Channel Memory Kit 2x8GB 1.5V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series Dual Channel Laptop Memory Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 8GB) CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 4GB) CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB Silicon Power DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory CL11 204 pins
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series Dual Channel Kit (2x2GB)
| IN STOCK |
Kingston FURY Impact DDR3 Memory
Kingston FURY Impact DDR3 opens up a world of detail that other gamers will never know: the hairs on the back of your victim’s neck, for instance. It automatically recognizes the platform it’s plugged into and auto overclocks to the highest memory frequency published (up to 1600MHz) with no need to adjust system BIOS settings. So you get extreme performance that supports notebooks and other small-form-factor systems using either AMD or the latest Intel CPU technologies with no hassle at all. And all you’ll ever miss is lag.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| CAS LATENCY | CL9 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit |
| VOLTAGE | Memory voltage: 1.35,1.5 V |
| FORM FACTOR | 204-pin SO-DIMM |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |