32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB Kingston 3200MHz CL22 DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR4 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB Axiom DDR4 PC4-19200 2400MHz CL17 ECC Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRam PC4-25600 3200MHz CL22 1.2V Non-ECC DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
SET THE WORLD ABLAZE WITH A PNY XLR8 DDR4 MEMORY UPGRADE
You take your PC to the extreme for one purpose: to destroy the competition. PNY has your back with its elite DDR4 3200MHz CL20 notebook memory upgrade. PNY’s premium XLR8 modules combine top-tier components and select ICs for aggressive speed, low latency, bullet-proof reliability, and the extreme overclocking capabilities that serious gamers demand. Overclocking is made easier with Intel® XMP compatibility.
PNY’s premium XLR8 memory features our most aggressive speeds, highest bandwidth, lowest latency and power consumption, and most advanced thermal performance for maximum PC stability and responsiveness during memory-intensive gaming and application use. PNY XLR8 DDR4 memory modules are rigorously engineered and tested to ensure peak performance in even the most challenging gaming environments.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL20 |
| VOLTAGE | 1.2 V |
| NUMBER OF PINS | 260 |
| CONFIGURATION | 1 x 8GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |