Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 ULN 80mm 1400RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-4 120mm 2400RPM Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Next Generation Of SickleFlow Fans
SickleFlow 120 ARGB, a new series of the CoolerMaster Fan family, provides a specific air cooling solution ideal for CPU coolers and chassis in-take fans. Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure. Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency. Sealed and secured fan bearing, preventing dust and lubricating oil leakage while increasing the fan’s operation stability and life span.
Updated Lighting Design
Featuring eclipse-mode lighting and enhanced lighting effects.
Enhanced Fan Frame
Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency.
New Bearing Sealant
Improve dustproof properties as well as prevent sleeve lubricant from leaking.
New Blade Design
Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure.
Secure Connection
Includes Addressable RGB connector clips to ensure a secure connection
Sickleflow 120 ARGB 3 In 1
SickleFlow 120 ARGB 3in1, a new series of the CoolerMaster Fan family, provides a specific air cooling solution ideal for CPU coolers and chassis in-take fans. Optimized blade design with updated curve that improves air flow and air pressure. Enhanced frame structure, reducing turbulent flow and noise and increasing overall work efficiency. Sealed and secured fan bearing, preventing dust and lubricating oil leakage while increasing the fan’s operation stability and life span.
Addressable RGB Controller
With Included Addressable RGB Controller, You can choose your favorite color easily. It also support lighting RESET button of Case.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1800 |
| QUANTITY | 3 pc(s) |
| NOISE LEVEL | Noise level (low speed): 8 dB Noise level (high speed): 27 dB |
| AIRFLOW | Maximum airflow: 62 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| POWER CONSUMPTION | 1.8 W |
| DIMENSIONS | (W x D x H): 120 x 25 x 120 mm |
| WEIGHT | 541 g |