Planar Systems 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 27Inch
| IN STOCK |
ViewSonic VA1903H (19") 1366 x 768 pixels WXGA Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Asus ROG Strix 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 17.3Inch
| IN STOCK |
Lenovo ThinkVision M15 15.6-Inch Full HD LED Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 27 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
Asus 32" ProArt HDR Professional 4K HDR Monitor (PA32UCX-PK) Computer Monitor
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
Viewsonic VA1655 16-inch 1920x1080 IPS Touch Screen Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-PC-MHD (27") 1920 x 1080 Full HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Planar Systems PXN2480MW-WH (23.8") 1920 x 1080 Full HD LCD White Computer Monitor
| IN STOCK |
21.5-inch viewable; Full HD ergonomic business display
The 22E1H boasts a 21.5" TN panel, 1920x1080 resolution with HDMI and legacy VGA inputs (VGA cable included). Stand offers tilting and cable management. Certified green.
| SCREEN SIZE | 21.5 |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| SUPPORTED RESOLUTIONS | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| ANTI-GLARE | Matte |
| REFRESH RATE | 60 Hz |
| VIEWING ANGLE | Viewing angle, horizontal: 170° Viewing angle, vertical: 160° |
| DISPLAY COLORS | 16.78 million colors |
| BRIGHTNESS | (typical): 250 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | Contrast ratio (typical): 1000:1 Contrast ratio (dynamic): 20000000:1 |
| RESPONSE TIME | 2 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| HORIZONTAL SCAN RANGE | 30 - 83 kHz |
| VERTICAL SCAN RANGE | 50 - 76 Hz |
| INPUT CONNECTORS | HDMI ports quantity: 1 |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50 - 60 Hz |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | Width (with stand): 504 mm Depth (with stand): 199.4 mm Height (with stand): 393 mm |
| PACKAGE CONTENTS | Cables included: AC, VGA |
| WALL MOUNTABLE | VESA mounting Panel mounting 100 x 100 mm |