ViewSonic VA1903H (19") 1366 x 768 pixels WXGA Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Asus 32" ProArt HDR Professional 4K HDR Monitor (PA32UCX-PK) Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic 43 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LED Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
Planar Systems PXN2480MW-WH (23.8") 1920 x 1080 Full HD LCD White Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING VG27AQ 27 inch G-SYNC 2k WQHD Gaming Monitor
| IN STOCK |
Planar Systems 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 27Inch
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG2440 24" 1920 x 1080 Full HD
| IN STOCK |
ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
The ViewSonic VX2257-MHD is a 22” (21.5” viewable) Full HD price-performance monitor built for gaming and entertainment. Equipped with VESA Adaptive-Sync Technology, this monitor’s variable refresh rate capabilities virtually eliminate screen tearing and stuttering for fluid gameplay during fast-paced action scenes. An ultra-fast 2ms response time and low input lag mode also provide smooth screen performance free from blurring or ghosting. For a game-winning competitive edge, a Game Mode hot key optimizes gameplay for FPS, RTS, and MOBA. On top of that, a black stabilization function helps you target enemies lurking in the dark while enabling the monitor to maintain brilliantly rich colors and contrast for total immersion. Flexible connectivity options such as DisplayPort, HDMI, and VGA allow you to connect to your dedicated graphics card and gaming console. The VX2257-MHD features all the perks needed to dominate all your gaming and entertainment quests.
| SCREEN SIZE | 22 |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| SUPPORTED RESOLUTIONS | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| DISPLAY TYPE | LCD |
| ANTI-GLARE | Display surface: Matte |
| VIEWING ANGLE | Viewing angle, horizontal: 170° Viewing angle, vertical: 160° |
| DISPLAY COLORS | 16.78 million colors |
| BRIGHTNESS | Display brightness (typical): 250 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | (typical): 1000:1 (dynamic): 80000000:1 |
| RESPONSE TIME | 2 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| HORIZONTAL SCAN RANGE | 24 - 84 kHz |
| VERTICAL SCAN RANGE | 47 - 75 Hz |
| INPUT CONNECTORS | HDMI ports quantity: 1 DisplayPorts quantity: 1 |
| BUILT-IN SPEAKERS | 2 |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50 - 60 Hz |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | Width (with stand): 511.4 mm Depth (with stand): 229.7 mm Height (with stand): 394.4 mm |
| PACKAGE CONTENTS | Cables included: AC, Audio (3.5mm), HDMI, VGA Quick start guide |
| WARRANTY | 3 years limited manufacturers warranty |
| WALL MOUNTABLE | VESA mounting 100 x 100 mm |