ASUS TUF GAMING VG27AQ 27 inch G-SYNC 2k WQHD Gaming Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 27 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
Viewsonic VA1655 16-inch 1920x1080 IPS Touch Screen Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG2440 24" 1920 x 1080 Full HD
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 32 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD LED Computer Monitor - Black, Silver
| IN STOCK |
Planar Systems PXN2480MW-WH (23.8") 1920 x 1080 Full HD LCD White Computer Monitor
| IN STOCK |
Asus 32" ProArt HDR Professional 4K HDR Monitor (PA32UCX-PK) Computer Monitor
| IN STOCK |
Planar Systems PXN2200 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 21.5Inch
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
Lenovo ThinkVision M15 15.6-Inch Full HD LED Monitor - Black
| IN STOCK |
LG 32 Inch 3840 x 2160 Pixels 4K Ultra HD LCD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
FULL HD IPS DISPLAY
Designed for professionals, this Full HD display with IPS technology minimizes color shifts and provides outstanding picture quality from virtually any viewing angle.
A NEW SENSE OF IMMERSION WITH BORDERLESS DESIGN
The three-side borderless screen minimizes the bezel so the display blends seamlessly into any workspace. It enhances the sense of immersion and adds aesthetic appeal.
PERSONALIZED VIEWING ANGLES AND EASY ASSEMBLY
The monitors provide comfortable viewing with versatile screen height/tilt/pivot/swivel adjustments. You can customize the display condition to create a more personal, comfortable workstation. The monitor can be easily assembled without any tools, and is also able to be wall-mounted.
EASY TO DUPLICATE AND EXTEND SCREEN WITH DAISY CHAIN
The Daisy Chain lets you connect up to four monitors with duplication and extension functions. This setup creates synergy, allowing efficient resource sharing throughout an organization.
| SCREEN SIZE | 24 |
| RESOLUTION | Display resolution: 1920 x 1080 pixels |
| VIEWING ANGLE | Viewing angle, horizontal: 178° Viewing angle, vertical: 178° |
| DISPLAY COLORS | 16.78 million colors |
| BRIGHTNESS | (typical): 250 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | (typical): 1000:1 |
| RESPONSE TIME | 5 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| INPUT CONNECTORS | DVI port HDMI ports quantity: 1 DisplayPorts quantity: 1 |
| BUILT-IN SPEAKERS | 2 |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50 - 60 Hz |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | Width (with stand): 539.4 mm Depth (with stand): 276.1 mm Height (with stand): 523.9 mm |
| PACKAGE CONTENTS | Cables included: AC, Audio (3.5mm), DisplayPort, HDMI |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |
| WALL MOUNTABLE | VESA mounting 100 x 100 mm |