ViewSonic VX Series VX2718-PC-MHD (27") 1920 x 1080 Full HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series VX2718-2KPC-MHD (27") 2560 x 1440 Quad HD Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG Series VG1655 (15.6") 1920 x 1080 Full HD Silver Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VX Series 27 Inch 1920 x 1080 Pixels Full HD Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
Planar Systems 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 27Inch
| IN STOCK |
Lenovo ThinkVision M15 15.6-Inch Full HD LED Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic VA1903H (19") 1366 x 768 pixels WXGA Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ASUS TUF GAMING VG27AQ 27 inch G-SYNC 2k WQHD Gaming Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VA2256 MHD (21.5") 1920 x 1080 Full HD LED Black Computer Monitor
| IN STOCK |
ViewSonic VG2440 24" 1920 x 1080 Full HD
| IN STOCK |
Planar Systems PXN2200 1920 x 1080 Pixels Full HD LCD Monitor - 21.5Inch
| IN STOCK |
Explore the Possibilities
Explore new worlds and overcome challenging adventures. Stunning graphics, amazing audio, and flawless performance set you up for limitless thrills.
Discover the Details
Scan the horizon for upcoming hazards and hidden rewards, and experience EX2510S’s clear, detailed display and smooth, tear-free images.
Adventure Calls
Stay alert! Exceptional audio warns of approaching enemies and alerts you to upcoming trials. Background music flows clearly along as your adventure progresses.
Geared for Gaming
MOBIUZ is engineered to put you in charge of your play. Take control of your ideal gaming experience with intuitive, selectable settings.
Eye-Care for Extended Play
BenQ proprietary eye-care looks out for your eyes while they’re focused on the action.
| SCREEN SIZE | 24.5 |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| DISPLAY TYPE | IPS |
| REFRESH RATE | Maximum refresh rate: 165 Hz |
| VIEWING ANGLE | Viewing angle, horizontal: 178° Viewing angle, vertical: 178° |
| DISPLAY COLORS | 16.78 million colors |
| BRIGHTNESS | (typical): 280 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | Contrast ratio (typical): 1000:1 Screen shape: Flat |
| RESPONSE TIME | 1 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| INPUT CONNECTORS | HDMI ports quantity: 2 DisplayPorts quantity: 1 3.5 mm Jack |
| BUILT-IN SPEAKERS | 2 |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50/60 Hz |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | Width (with stand): 557.6 mm Depth (with stand): 216.7 mm Height (with stand): 521.5 mm |
| PACKAGE CONTENTS | Cables included: AC, HDMI Quick start guide |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |
| BACKLIGHT TYPE | LED |
| WALL MOUNTABLE | VESA mounting 100 x 100 mm |
| AMD FREESYNC | Yes |