64GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL28 Dual Channel Kit 2x 32GB Black
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz CL40 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill Ripjaws M5 RGB DDR5 5200MHz Dual Channel Kit (2x 16GB) CL40 1.10V White Edition
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology Fury Beast RGB DDR5 5600MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Beast DDR5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 5600MHz CL40 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology Fury Beast DDR5 5600MHz Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6400MHz CL32 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit 2x 16GB White
| IN STOCK |
The VULCAN DDR5 is molded from a single block of aluminum alloy through stamping and the
top structure is fixed with a snap fastener. TEAMGROUP uses a professional-grade thermal
conducting silicon to reinforce adhesion between thecooling fin and memory. In addition, the
VULCAN DDR5 supports the latest Intel XMP3.0 and one-click overclocking technology to
ensure stable, efficient use of power and that system stability is not compromised for
performance.
| CAPACITY | 32GB |
| SPEED | 5200MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Single |
| CAS LATENCY | 40 |
| TIMINGS | 40-40-40-76 |
| VOLTAGE | 1.25 v |
| HEATSINK COLOR | Red |
| MEMORY LAYOUT | 1 x 32 GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |