StarTech.com Cisco Meraki MA-SFP-1GB-TX Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module- Cisco Meraki MS225, MX400, MS250
| IN STOCK |
StarTech Juniper SFP To RJ45 Cat6 Cat5e Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech MSA Uncoded SFP+ Network Transceiver Module
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000MBit/s Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-TE Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module - 1000BASE-T Copper Industrial Gigabit Ethernet - Cisco Firepower, IE 2000, C9500, C2960 (Extended Temp)
| IN STOCK |
StarTech 10GBase BX MSA Compliant SFP+ Transceiver Module
| IN STOCK |
Ubiquiti 10000Mbit/s 850nm Fiber Optic Network Transceiver Module (2 Pack) - Silver
| IN STOCK |
StarTech.com HPE JD089B Compatible SFP Transceiver Module - 1000BASE-T - SFP to RJ45 - 1GE Gigabit Ethernet SFP - HPE 5820AF, 12500, 5500
| IN STOCK |
StarTech Cisco Compatible QSFP + Module 40GbE Multimode Fiber MMF Optic Network Transceiver
| IN STOCK |
StarTech.com MSA Uncoded SFP Transceiver Module - 100BASE-BX - 10 GbE Gigabit Ethernet BiDi Fiber (SMF) (SFP100BBXDST)
| IN STOCK |
Axiom Fiber Optic 1000Mbits SFP Network Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech Juniper Compatible SFP To RJ45 Cat6/Cat5 Copper Transceiver Module
| IN STOCK |
Cisco GLC-LH-SMD Compatible 1000BASE-LX/LH SFP (LC) MMF/SMF Transceiver Module
| IN STOCK |
StarTech.com Cisco GLC-T Compatible SFP to RJ45 Transceiver Module – 1000BASE-T - Cisco Firepower, ASR920, IE2000
| IN STOCK |
| TRANSFER RATE | 1250 Mbit/s |
| TRANSFER RATE | 1250 Mbit/s |
| INTERFACE | mini-GBIC/SFP |
| INTERFACE | mini-GBIC/SFP |
| MAX DISTANCE | 550 m |
| MAX DISTANCE | 550 m |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TEMPERATURE | 0 - 70 °C |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| TRANSCEIVER TYPE | Fiber optic |
| CONECTION TYPE | LC (UPC) |
| CONECTION TYPE | LC (UPC) |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| WAVELENGTH | 850 nm |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3z |
| NETWORKING STANDARDS | IEEE 802.3z |